Vážení přátelé, máme tady čtvrtou várku kapel potvrzených pro MetalGate Czech Death Fest 2017! Minule jsme se pohybovali víceméně v tradičních vodách, dnes se ke slovu vrátí druhá dramaturgická linka letošního ročníku, tedy metalová avantgarda.

Nově se tedy těšte na:

BLUES FOR THE REDSUN (cz)

Řekne-li se BLUES FOR THE REDSUN, některým z vás se možná vybaví stejnojmenné album kapely Kyüss z roku 1992. My ovšem máme na mysli domácí formaci, která si název zmíněné desky vzala za svůj, spolu s drobnou inspirací, ovšem tím podobnost končí. BFTR, vzniknuvší v roce 2010, jsou totiž jednou z veličin domácího sludge (ano, na MGCDF ho bude letos požehnaně), který je ovšem v jejich podání nadále nakombinován s ambientem, dronem, či funeral doomem. Kapelní diskografie je sice nepočetná, ale o to delší stopáž mají jednotlivé kompozice. V roce 2014 BFTR vyšel první 19ti minutový singl „Dopehead Poetry – Echoes of the Redlight“ na splitku s kapelou V rukou osudu, o rok později pak vyšlo demo „Waiting for Enlightenment“, obsahující dvě skladby v celkové délce 26 minut, a loni v lednu následoval opus „Deadspace – Knocking on the Cemetary Gates“ v délce 18 minut. O tom, že tato kapela zraje jako víno jste se mohli přesvědčit na loňském Brutal Assaultu, či v rámci Suomi Weird Spring, kdy BFTR předskakovali Dark Buddha Rising. No a pokud jste ještě neměli tu čest, na MGCDF 2017 budete mít možnost to napravit.


SEDNA (it)

Když už jsme letos u těch avantgardních a experimentálních odnoží metalu, tak přidáme ještě experimentální black metal, nebo spíše post black metal, říznutý sludgem, dronem, ambientem a doomem, jehož zahraničním zástupcem na MGCDF 2017 je SEDNA, tříčlenná kapela z centrální Itálie vzniklá v roce 2009, jejíž název odkazuje jak ke stejnojmenné eskymácké bohyni moří, tak ke stejnojmenné planetce, kterou najdete na okraji Sluneční soustavy. První zářez do kapelní diskografie je z roku 2011, kdy vzniklo demo „O“, následované debutem „Sedna“ z roku 2014 a druhým studiovým albem „Eterno“ z loňského října. Těšit se můžete na syrový, agresivní, ale zároveň atmosférický a kompozičně propracovaný hudební zážitek. Tak ať ho nepropásnete.


SAILLE (be)

V line-upu letošního MGCDF najdete hned několik kapel z Beneluxu. Jednou z nich je black metalová smečka SAILLE. Tato vznikla v roce 2009, původně jako jednočlenný a jednorázový projekt, ze kterého se do roku 2010 stala plnohodnotná kapela. V roce 2011 vyšel SAILLE debut „Irreversible Decay“ a taktéž se odehrálo jejich první živé vystoupení. Rok 2013 byl ve znamení druhé studiové desky „Ritu“, tematicky věnované pohřebním rituálům starověkých kultur v kombinaci s univerzem H. P. Lovecrafta, a rovněž prvního turné, a to s Negura Bunget. Nástupce „Ritu“, „Eldritch“, vyšel o rok později a naživo ho kapela představila na řadě koncertů a festivalových vystoupení po celé Evropě. Další studiové album, „Gnosis“, je plánováno na březen letošního roku čili na MGCDF 2017 bude tento nový materiál již rozhodně k slyšení. Nečekejte však klasický black metal, jelikož SAILLE jsou pověstní tím, že do své hudby zahrnují velký počet klasických a netradičních nástrojů, především smyčce a žestě, ale taktéž například Theremin. Rozhodně je tedy na co se těšit.


TANK86 (nl)

Dalším zástupcem Beneluxu na MGCDF 2017 jsou holandští stoner/sludge instrumentalisté TANK86, kteří se zformovali v roce 2005 a téhož roku vydali debutové EP „Ariba“. O tři roky později následovalo druhé EP „Behold“, následované v roce 2011 debutovým albem „Rise“. O rok později TANK86 vystoupili na legendárním Roadburn festivalu a v roce 2015 vyšlo druhé studiové album „Obey“. Od svých počátků si kapela drží jasnou linii hudebního směřování, která staví na mohutných rifech a nekonvenční struktuře skladeb za naprosté absence vokálů, což rozhodně slibuje zajímavý zážitek.


ZYGOMA (be)

Taktéž z Beneluxu, konkrétně z Belgie, k nám zavítá ZYGOMA, původně death metalová kapela vzniklá v roce 2008, která se postupem času transformovala v mathcore/progressive/experimental těleso. Pro domácí publikum by to nemělo být úplně neznámé jméno, jelikož se tato kapela na českých podiích již objevila. Kapelní diskografie obsahuje tři zářezy a to demo „FLESH.MADE.VOID“ z roku 2010, debutové album „The Forgotten“ z roku 2013 a druhou studiovou desku „The Highest Court“, která vyšla loni v květnu. Těšte se tedy na netradiční nářez!

 

Enjoy!

Festivalová FB událost | Předprodej MetalGate e-shop | Předprodej Tortharry shop | Předprodej MG Buy Ticket (e-vstupenky)