Vážení přátelé, prvního headlinera MetalGate Czech Death Fest 2017 znáte, ovšem tím naše letošní soupiska rozhodně nekončí! Další potvrzená jména jsou tu, tentokráte ve složení jeden zahraniční host a tři domácí smečky; vše především death metalového ražení.

Nově se tedy těšte na:

BLOODPHEMY (nl)

Death metalová mašinérie z nizozemského Amersfoortu, jejíž historie má za sebou dvě fáze. Ta raná začíná rokem 2000, kdy BLOODPHEMY vznikli, a končí o tři roky později, kdy byla kapela takzvaně uložena k ledu. Během této doby stihli BLOODPHEMY vydat své demo „Section 8“. Druhá kapitola se začala psát o dvanáct let později. V roce 2015 se totiž kapela vrátila v téměř původní sestavě, avšak s novým přístupem, který k solidnímu death metalovému základu přidává melodické, a dokonce i industriální vlivy. O rok později vzniklo debutové EP „Blood Will Tell“, ke kterému letos v březnu přibyde další počin „Bloodline“. Inu, některé věci prostě potřebují uzrát.


DISFIGURED CORPSE (cz)

DISFIGURED CORPSE patří bezpochyby ke stálicím domácí extrémní scény, jelikož svůj nekompromisní death/grind rozsévá již od roku 1991. Od té doby vydali DC pět studiových alb, absolvovali několik evropských turné, přeskakovali legendám jako Death, Benediction, Behemoth, Hypocrisy, Pungent Stench, Napalm Death, či Holy Moses, a taktéž si dali dvě přestávky, jednak mezi léty 1996 a 1999, a jednak od září 2011 do léta 2016, kdy se DC vrátili, aby oslavili 25 let na scéně, u příležitosti čehož vyšlo speciální album „25 let znetvořené mrtvoly“. Přijďte jim tedy popřát na MGCDF 2017!


NAHUM (cz)

Ostravská death-thrash smečka, která vznikla v roce 2004, původně pod názvem Unhuman. Po sérii prvních koncertů a vydání stejnojmenného dema, kapela v roce 2006 přerušuje činnost. Od roku 2009 se nicméně jede dál. V roce 2012 vydávají NAHUM debutové album „The Gates Are Open“, následované o tři roky později druhým albem „And The Chaos Has Begun“. V roce 2015 NAHUM rovněž zavítali na MGCDF. Letos se k nám tedy po dvou letech vrací a vy byste u toho neměli chybět.


HORRIBLE CREATURES (cz)

Domácí thrash/death metalový kvartet vzniklý v roce 2010, nicméně aktivně působící až od roku 2015, kdy vyšlo debutové EP „Depressive Hunt“ a proběhli první koncerty. Své první studiové album s názvem „Pitfall“ vydali HORRIBLE CREATURES loni, a právě s ním míří na MGCDF 2017. Takže je přijďte řádně přivítat!

 

Enjoy!

Festivalová FB událost | Předprodej MetalGate e-shop | Předprodej Tortharry shop | Předprodej MG Buy Ticket (e-vstupenky)