Vážení přátelé, čas na další várku potvrzených kapel! Minule jsme se pohybovali v extrémním metalovém spektru, takže dnes zabrousíme do letošní druhé dramaturgické linie, tedy do metalové avantgardy a alternativy.

Nově se tedy můžete těšit na:

ABYSSIC (no)

Když už se část dramaturgie letošního MGCDF pohybuje v avantgardních vodách, tak přidáme dalšího zajímavého zahraničního hosta z této kategorie, a to norské ABYSSIC. Na počátku této kapely byl projekt Abyssic Dreams, za kterým stáli Memnock a Aethera, spoluhráči z kapely Susperia. Zmíněný projekt působil v roce 1997 a pak se na dlouhá léta odmlčel. V roce 2016 se nicméně zformoval znovu, tentokráte ovšem jakožto plnohodnotná formace, v jejíchž řadách působí, kromě již zmíněných hudebníků, další ostřílení veteráni, a to Tjodalv (ex-Dimmu Borgir, Susperia), Makhashanah (ex-Sirenia) a Elvorn (Susperia). Hudebně se můžete těšit na atmosférický funeral death/doom obohacený o progresivní prvky a využívající netradiční nástroje jako kontrabas, minimoog (monofonní analogový syntezátor) a mellotron (elektromechanický klávesový sampler), což rozhodně slibuje silný zážitek.


DROM (cz)

Z domácí avantgardy na MGCDF 2017 zavítá i další veličina domácího post-metalu/sludge/dark hardcoru, a to liberečtí DROM, kteří vznikli v roce 2010 a poprvé na sebe upozornili o rok později vydáním debutového alba „I“. O další rok později přidali DROM do své diskografie nejprve split s formací Naiada a následně svůj druhý studiový počin „Hectop“. V roce 2014 následoval další split, tentokráte s Moro Moro Land, a o rok později vznikla antologie shrnující veškerý doposud vydaný materiál. DROM nezaháleli ani po stránce koncertní, jelikož na svém kontě mají několik evropských turné. Nyní míří k nám a vzhledem k tomu, že chystají novou desku, tak doufejme, že kromě zavedeného repertoáru uslyšíme i nějakou tu novinku. V každém případě by vám jejich koncert rozhodně neměl uniknout.


GORGONEA PRIMA (cz)

Když už lovíme v avantgardních vodách, rozhodně bychom neměli opomenout ty styly, které v sobě mají výrazné prvky elektronické hudby. A taky neopomeneme, jelikož na MGCDF se vrátí domácí industrial black metalový projekt GORGONEA PRIMA, vzniklý v roce 2008, kdy na sebe upozornil debutovým EP „Beyond the Borders of Abnormality“. O dva roky přichází první studiové album „Black Coal Depression“, které sklízí uznání jak doma, tak v zahraničí. Následující roky jsou vyplněny především koncertní činností, nicméně pozvolna začíná vznikat nový materiál, jehož konečnou formou bude druhé studiové album „Brownfields“, chystané na letošní rok, na kterém GORGONEA PRIMA posouvá své hudební experimenty opět o kus dál. Těšte se!


VOLUPTAS (cz)

Vyslanci rumového deliria, kteří se zformovali jaře 2006 z několika podivných individuí původně jakožto crossoverové těleso. Vzhledem k tomu, že se zakládající členové věnovali různým hudebním stylům, byla tvorba VOLUPTAS od počátku hudebně velmi pestrá, s převažujícími alternativně rockovými a punkovými vlivy. Postupem času kapela prodělal řadu změn v sestavě a hudebně se posunula do mnohem temnějších vod, zahrnujících black, doom, ale i hardcore. V loňském roce pak vyšel debutový počin „Ved Rums Ende“, na kterém o avantgardní kompoziční postupy a nápady není nouze. Je-li toto vaše krevní skupina, rozhodně se stavte na jejich set.


DAERRWIN (cz)

Nová krev domácí avantgardy. Ačkoliv kapela na scéně působí teprve od loňského roku, v jejích řadách se sešli ostřílení muzikanti z kapel 5Symbols, Born Again, Smashed Face, Shadow Area, Kiss The Sun, The Sea Chamber a Of the Woods. Nečekejte ale žádný metalcore s breakdowny, ale černočerný post-black metal/shoegaze plný emocí, melodie a smutku. Nenechte si ujít!

 

Enjoy!

Festivalová FB událost | Předprodej MetalGate e-shop | Předprodej Tortharry shop | Předprodej MG Buy Ticket (e-vstupenky)