Vážení přátelé, tak jsme zase zpátky a neseme vám další várku potvrzených kapel! V té dnešní najdete dva zahraniční hosty a dvě domácí smečky, které se pohybují v death a black metalových vodách, ovšem těch méně tradičních. A aby naše jubilejní dramaturgie nebyla jen o retrospektivě, dodejme, že tři z těchto kapel na MGCDF ještě nehrály.

Nově se tedy těšte na:

PLANET HELL (pl)

Pokud máte blízko k polské metalové scéně, je možné, že vám něco říkají jména The No-Mads, Przemysław Latacz, či právě PLANET HELL. Pokud ne, tak vězte, že se jedná takzvaně o spojené nádoby. The No-Mads byla významná thrash metalová smečka, aktivní hlavně zkraje milénia, a když se tato v roce 2013 uložila k hibernaci, založili její dva členové, jmenovitě právě kytarista a kapelník Przemysław Latacz a baskytarista Józef Brodziński, o rok později progressive death metalové uskupení PLANET HELL. Zpočátku se tedy jednalo o čistě dvojčlenný studiový projekt, nicméně v roce 2015 došlo k rozšíření sestavy na aktuální kvartet, načež PLANET HELL začali vystupovat naživo. O rok později přišel na svět jejich debut „Mission One“, který hudebně servíroval zajímavý koktejl klasického death, thrash a black metalu, říznutý industrialem, a lyricky čerpal inspiraci z díla slavného polského sci-fi spisovatele, futuristy a filozofa Stanisława Lema. Pokud tedy holdujete poněkud netradičnímu pojetí death metalu, nenechte si premiérové vystoupení PLANET HELL na MGCDF uniknout!


PAVILLON ROUGE (fr)

Další festivalová premiéra, jejíž tvorba by se dala charakterizovat asi jako válka na tanečním parketu, jelikož tato francouzská smečka, vzniklá v roce 2009, ráda kombinuje extrémní metal s elektronickými beaty a vlivy Nové vlny z 80. let. PAVILLON ROUGE na sebe poprvé výrazně upozornili v roce 2011 svým debutem „Solmeth Pervitine“, na kterém zkombinovali prvky industriálního black metalu s éterickými synťáky a euforickými melodiemi. Jeho nástupce „Legio Axis Ka“, vydaný v roce 2015, šel ještě dál a nabídl syntézu epického blacku a hardcore techna. Zatím posledním počinem je třetí studiovka „Dynasteïa Klub“, electro metalová opera stavící na tématech starořecké filozofie, a vzhledem k tomu, že toto album vyšlo letos, je jasné, že hlavně z něho se bude na MGCDF 2018 hrát. Takže nástup do kotle – černá diskotéka čeká!


DESIRE FOR SORROW (cz)

Patříte-li mezi pamětníky šestého ročníku naší/vaší domácí metalové veselice, pak si jistě vzpomenete na českobudějovickou melodic black metalovou hordu DESIRE FOR SORROW, kterou jsme v roce 2014 u nás přivítali coby vítěze pátého ročníku soutěže kapel MetalGate Massacre. Kapela tehdy s sebou přivezla čerstvě vydaný debut „At Dawn Of Abysmal Ruination“, který vyšel u magazínu Pařát, a od té doby se víceméně nezastavila. Hned o rok později vyrazili DESIRE FOR SORROW na své první evropské turné a taktéž předskakovali Rotting Christ v rámci Hellenic Darkness 2015. V roce 2016 k tomu pak přidali turné po Mexiku a taktéž vstup do stáje MetalGate Records, kde nejprve vydali EP „The Rotten Brood“, které vyšlo na split albu s havířovskými Awrizis, a loni pak druhou řadovku „Visions“, kterou vám představí právě na MGCDF 2018. Tak buďte u toho!


CRYSTALEPSY (cz)

Olomoucká brutal death metal/slam kapela vzniklá v roce 2014, u jejíhož zrodu stáli bývalý členové kapel Driven By Devils a Godless Truth. I přes několik změn v sestavě se CRYSTALEPSY podařilo nastřádat úctyhodnou sbírku odehraných koncertů, a to nejen na domácích podiích, ale i například v Polsku, Rumunsku či Německu, během kterých předskakovali kupříkladu Belphegor, Nervosa, či Infest. Loni vydala kapela svůj debutový počin „Abysm of mutated viscera devourers“ a na letošek chystá split s čtyřmi novými kousky. Doporučujeme pro všechny pravověrné vyznavače smrtícího kovu!

Enjoy!

Festivalová FB událost | Předprodej MetalGate e-shop | Předprodej MG Buy Ticket (e-vstupenky) | Předprodej Tortharry shop