Vážení přátelé, po krátké pauze se opět vrhneme na soupisku chystaného 11. ročníku naší/vaší domácí metalové veselice. Dnes vám představíme hned pět jmen, která jistě potěší všechny extrémní metalové šílence! Nově se tedy těšte na:

BLEEDING GODS (nl)

Nizozemská thrash/death metalová úderka, kterou založil kytarista Ramon Ploeg po svém odchodu z brutal deathových HOUWITSER. Ramonovi byla předchozí žánrová škatulka trochu těsná, a tak se pustil do skládání prvních demo snímků pro nově vznikající BLEEDING GODS, na kterých death metalový základ zůstal, prostor se však našel pro prvky thash či heavy metalu, a dokonce i pro elementy klasické hudby. Svým entuziasmem a talentem pro citlivou kombinaci různých žánrů si brzy získal nejen nové spoluhráče, ale také zájem nahrávacích společností. Netrvalo dlouho a nové skupiny si všimli v mamutím labelu Nuclear Blast. Ten vydal jejich druhou desku „Dodekathlon“, která od ledna letošního roku sbírá pochvalné recenze napříč světem. V její společnosti se přenesete do světa dávno zaniklých civilizací, starobylých kultur a pohanských bohů, kteří ze všeho nejvíc touží po pořádně krvavém rituálu k jejich poctě. BLEEDING GODS se chystají jeden z podobných rituálů předvést i u nás na Broďáku. Připravte se na vše!


NERVECELL (uae)

Spojené arabské emiráty nejsou zrovna zemí spjatou s metalovou subkulturou. Tak alespoň velí všeobecné mínění, které ostatně potvrzuje třeba metalová databáze Metal Archives, dle níž z této země pochází jen 26 metalových kapel (oficiálně aktivních je přitom jen 13). Jenže jedna věc je kvantita a druhá věc je kvalita. A NERVECELL jsou důkazem, že netradiční lokalita není žádným hendikepem pro vznik prvotřídní metalové drtičky. Jde totiž jen o to mít nějaký ten talent a pak tvrdě pracovat. Což v tomto případě do puntíku platí. Pánové do svého růstu investovali nemálo času a energie, což se jim postupně začalo vracet nejen v podobě pochvalných recenzí, ale také na koncertních pódiích (skupina předskakovala veličinám jakými jsou Metallica, Anthrax, Morbid Angel nebo Suffocation). A ještě jedna zajímavost. Jen málokterá kapela tak neúnavně koncertuje, a to doslova po celém světě (mimo právě probíhající tour po Brazílii a mnohá turné napříč celou Evropou připomeňme koncerty v Austrálii, Indii, na Filipínách, v Turecku, Egyptě, na Srí Lance a samozřejmě též ve svém regionu). A nyní tito vlajkonoši moderní vlny středovýchodního metalu míří k nám, aby i v Červeném Kostelci představili svůj unikátní mix death/thrash metalu. Nenechte si toto energií nabité vystoupení ujít!


GODLESS TRUTH (cz)

Legenda tuzemského technical / prog death metalu. GODLESS TRUTH drtili scénu především v 90. letech a v prvním desetiletí nového milénia. Po vydání EP „Too Late To Stop My Hate“ (2010) se kapela na dlouhou dobu odebírá do ústraní. Své fanoušky nicméně potěšila počátkem roku 2017, kdy oznámila zahájení předprodukce nové desky. Ta se naostro začala nahrávat letos a dle dostupných zpráv na ni GODLESS TRUTH pilně pracují, takže pokud si vrabci na střechách štěbetají pravdivé informace, novinky se dočkáme ještě během letošního podzimu. Letní sezona roku 2018 je pak vyplněná účastí na mnoha festivalech (za všechny uveďme Brutal Assault) a kapela tak do lidí znovu sype svůj progresivní death s melodickými prvky. Závěrečné slovo nechme hudebnímu kritikovi: „Skvělá technická zdatnost, schopnost napsat dobrý song, nadšení a energie. Tohle všechno dělá z téhle smečky dobře zapamatovatelné jméno nejen v české kotlině. V Sušici kapela odpálila svůj dnes již vlastně "tradiční progresivní death metal" s totálním nasazením. Ano, byl jsem spokojený, nadšený a připadal jsem si jako zakrvácený surfař na vlnách ostrých melodií. Velmi dobré to bylo!“ (Jakub Asphyx pro Deadly Storm) Inu, nepochybujeme, že velmi dobré to bude i u nás v červnu!


FLESHLESS (cz)

Asi těžko byste v české kotlině pohledali někoho, kdo by tyhle pardály neznal. Parta, která započala svou dráhu v roce 1993, je neoddělitelně spjata s tuzemskou extrémně metalovou scénou a patří k tomu nejlepšímu a nejbrutálnějšímu, co je u nás k nalezení. Borci letos slaví 25 let existence a ke svému čtvrtstoletí si nadělí devátý studiový počin nazvaný „Doomed“. Deska, která navazuje na dosud poslední EP „Dethroned In Shadows“ (2017) se právě nahrává v The Barn Studio pod dohledem Dana Frimla (reportáže ze studia sledujte na kapelním Facebooku, kde je aktuálně ke zhlédnutí video z nahrávání basových partů). Nové album pak dle plánu spatří světlo světa 15. prosince, kdy ji pánové představí a pokřtí v rámci zimní verze death metalového festivalu Nice To Eat You v děčínském klubu Beseda. Následovat bude intenzivní koncertování, které novou desku představí všem maniakům široko daleko, nevyjímaje návštěvníky MGCDF 2019!


CUTTERRED FLESH (cz)

Řezníci ze západních Čech, kteří se letos z plna hrdla připomněli novou nahrávkou „Code: Violence“, jež je, stručně řečeno, končetiny lámající a vnitřnosti z těla ven rvoucí masakr. Vraťme se ale nejdřív na začátek kariéry těchto ranařů. Už při poslechu debutu „Torture Is Medicine“ totiž snadno nabudete dojmu, že death metal už nemůže být brutálnější. S každou další studiovkou pak ovšem zjistíte, že CUTTERRED FLESH jsou ještě brutálnější, a ještě techničtější než posledně. Tento trend kapela drží i na svém nejnovějším počinu, ačkoli jak sami pánové uvádí, s novou deskou našli prostor i pro melodičtější vyznění. Jestli to byla právě tato nová složka, co jim otevřelo dveře na úspěšné turné po Rusku, to nevíme. Víme ale, že tihle drtiči chytli slinu a už nyní plánují nahrávání další studiovky. Víme taky, že jejich vystoupení bude nářez jak se sluší a patří na MGCDF!

Enjoy a více zase příště!