B1

Zvolte jazyk

Placení na letošním ročníku MGCDF bude v celém areálu festivalu bezdotykové, realizované pomocí ČIPŮ ve návštěvnickém náramku a ČTEČEK u prodejců.  


Platební systém tvoří:

  • Návštěvnický identifikační náramek. Letos bude s čipem. Návštěvník jej dostane jako jindy, při registraci na festival proti platné vstupence.
  • Nabíjecí místo. Čip není při registraci nabitý a je třeba jej nabít. Nabíjecí místo je umístěno v budově recepce. Čip je možné nabít opakovaně. Nabití čipu je možné provést v hotovosti nebo kartou.
  • NFCtron Tickets. To je webová aplikace, pomocí které je možné si nabití čipu zajistit předem (kredit). Dále je na této aplikaci možno sledovat útratu, požádat o vrácení neutracených prostředků po konci festivalu a slouží též jako archiv nákupů (elektronické účtenky).
  • Čtečka. Každý prodejce (stánek, hospoda, výčep atd.) je vybaven čtečkou. Čtečka slouží jako pokladna prodejce. Namarkuje na ní zboží a částky. Platba se poté provede přiložením čipu ke čtečce.

 


Nabití čipu před festivalem:

Nabití předem se provádí přes aplikaci NFCtron Tickets. Aplikace funguje v PC i v chytrém mobilu. Je to vlastně takový mini e-shop, kde si nakoupíte kredit, ale pouze k zakoupené vstupence přes NFCtron.

Po vstupu na stránku nejprve zadáte své jméno a určíte výši kreditu k nabití na čip. V dalším kroku vyberete platební metodu. Po výběru platební metody se objeví formulář pro zadání osobních dat a e-mailové adresy. A nakonec budete přesměrování na platební bránu.

Po zaplacení vám na uvedenou e-mailovou adresu dorazí přístup do NFCtron Tickets. Zde pak najdete QR kód, na jehož základě po příchodu na festival dostanete náramek s čipem a s nakoupeným kreditem.

Nabití čipu s předem zakoupenou vstupenkou je možné zde: NFCTRON TICKETS

Nabití čipu předem je zdarma.

 


Nabití čipu na festivalu:

Při vstupu na akci obdržíte náramek s čipem, na který si dobijete kredit (hotově nebo kartou) za poplatek 30 Kč při prvním dobití. Další dobíjení je již zdarma.

Po zaplacení obdržíte doklad s odkazem a QR kódem, který si pečlivě uschovejte pro kontrolu zůstatku kreditu a vrácení nevyčerpaného kreditu po ukončení festivalu.

 


Jak hlídat útratu:

Nejlépe opět přes aplikaci NFCtron Tickets. Po dobu festivalu vidíte v této aplikaci veškerou útratu, stav aktuálního kreditu a elektronické účtenky za provedené nákupy. Proto se vyplatí se do aplikace zaregistrovat i v případě, že nebudete nakupovat kredit předem, ale až na místě.

Svoji útratu a zbytek kreditu také uvidíte na displeji čtečky při každé platbě u prodejce.

 


Neutracený kredit:

Vrácení zůstatku kreditu je po ukončení festivalu zdarma a bez omezení na účty vedené v CZK i EUR. Vrácení je možné provést v aplikaci NFCtron Tickets na rovnou místě nebo doma v klidu přes PC (nemáte-li chytrý telefon).

Požadavek na vrácení peněz je možné podat do 14 dnů od konce akce. Poté se akce uzavře a vracení po této lhůtě již nebude možné. S podáním žádosti o vrácení kreditu proto neotálejte, nejlépe je to udělat hned nebo druhý den po festivalu.

Peníze Vám budou vráceny na váš bankovní účet.

 

Jak postupovat při vracení kreditu naleznete tady:

https://support.nfctron.com/cs/clanek/jak-si-vratit-zbyvajici-kredit