B1

Zvolte jazyk

Zdravíme přátelé, festival se nám blíží, je tedy třeba presentovat zásadní informaci, která se letošního ročníku týká a bude nás všechny omezovat. Ukončíme tedy spekulace všeho druhu, kdy jsme se i kolikrát dozvěděli, že festival na ATC Brodský nebude z důvodů rekonstrukce restaurace apod., ale musíme vás všechny uklidnit a ujistit, že festival na Broďáku BUDE.

Situace je v současné době následující a všichni ji prosím berme jako realitu, se kterou se musíme všichni vyrovnat. Původně plánovaná rekonstrukce objektu restaurace měla být dokončena a kolaudována 12. 6. 2024, vše bylo naplánováno, aby se provoz slavnostně zahajoval naším jubilejním patnáctým ročníkem. Nicméně, jak už to tak občas bývá, plány jsou jedna věc a realita druhá. Důvodů prodlení stavby je mnoho, nemá cenu se jimi tady zabývat. Důležité je to, že všechny zúčastněné strany, tedy investor stavby Město Červený Kostelec, generální dodavatel stavby Stating s.r.o. a provozovatel ATC pan Milan Hrstka, se k dané situaci postavili čelem a vyjdou nám maximálně vstříc, tak aby festival proběhl důstojně a co možná bez nejmenších možných omezení. Musíme se vám ale samozřejmě předem omluvit, že vše nebude naprosto ideální, jak jste zvyklí a všechny prosíme o maximální vstřícnost a toleranci. Změny a omezení budou následující:

To zásadní - restaurace nebude v provozu, ale vše se v dostatečné míře a komfortu pro vás odehraje venku na pláži tak, jste bývali zvyklí, kapacitně vše zajistíme, aby se netvořily nikde fronty na jídlo a pití.

Stávající kamenné sprchy jsou také součástí rekonstrukce, nebude je tedy možné využívat tak jako doposud. Nicméně ve stejném rozsahu pro vás budou připraveny sprchy mobilní, které budou umístěny za rekonstruovanou restaurací vedle stávajících toalet, které v provozu zůstávají. Jako omluvu dáváme k dispozici sprchy zdarma, žádný poplatek se vybírat nebude.

Oba průchody stávajícím objektem budou také nedostupné, protože se jedná o prostor stavby, který musí být z bezpečnostních důvodů uzavřen. Uvědomujeme si, že to je také trochu omezení a komplikace pohybu osob po festivalovém areálu, ale pevně věříme, že si těch pár kroků pro pivo, muziku a odběhnutí na toalety uděláte. Hlavní vstupní koridor na pláž a k pódiu bude tedy pouze kolem místa odpočinkové zóny.

Celá rekonstruovaná stavba bude oplocena a na stavbu bude přísný zákaz vstupu především z hlediska bezpečnosti. Stavbu bude po celou dobu festivalu hlídat městem objednaná ochranná služba, proto prosím toto respektujte a nesnažte se na stavbu ani ze zvědavosti dostávat. Víceméně není ani co vidět, jedná se o hrubou stavbu.

Toto jsou asi veškeré popsané problémy, které nás všechny budou díky nedokončené stavbě omezovat. Pevně věříme, že toto nebude žádný zásadní problém, který by byl překážkou užít si festival na plné pecky. Za organizátory můžeme jen konstatovat, že děláme pro vzniklou situaci maximum toho, abyste si festival užili, tak jako všechny předešlé. Situace nedokončené stavby nám způsobila velké starosti a mnoho problémů, ale vše je řešitelné, když je vůle a tu jsme ze všech stran dostali. A proto si 15. jubilejní ročník našeho festivalu užijeme naplno!

Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás všechny. Bude to velké, předprodej je toho důkazem.

 

Luboš Gorgan, MetalGate Czech Death Fest