GRAVE (SE)

Máme obrovskou radost, že vám můžeme představit jednu z nejzásadnějších švédských kapel, která stála u vzniku evropské vlny death metalu. Ano, není to nikdo jiný než švédská úderka GRAVE. Tuto kultovní kapelu asi není třeba jakkoli blíže představovat, protože každý, kdo má rád death metal, ji velice dobře zná. Alba „Into the Grave“, „You'll Never See“ nebo třeba „Souless“ patří k tomu nejlepšímu, co bylo na severu Evropy vytvořeno, a my jsme přesvědčeni, že tyto fošny zabírají čestné místo ve vašich metalových sbírkách. Máte se na co těšit! GRAVE podruhé na MetalGate Czech Death Festu!


PANYCHYDA (CZ)

PANYCHIDA byla založena v Plzni roku 2004. Po pěti studiových albech, mnoha koncertech v ČR, Evropě, ale i vzdálenějších vodách, se kapela postupně rozvinula ze svých pohanských kořenů do distingované směsi black metalu s klasickými heavy vlivy. Stylově sami sebe presentují jako „Blackened Heavy Metal“. V roce 2020 obnovila PANYCHIDA svoji smlouvu s předním německým undergroundovým labelem Folter Records a vydala album "Gabreta Aeterna" - vítězné album ankety Břitva. Celé album je věnováno historii a tradicím podivuhodné Šumavy. Po tomto úspěšném počinu přichází mini-album "Říruřec : Dreisessel" (2022), nahrané v nové sestavě s Jakubem Bayerem za bicími.


REVEL IN FLESH (DE)

Kapela REVEL IN FLESH vznikla na podzim 2011 s jasným cílem hrát death metal v klasickém stylu počátku 90. let. Debutové album „Deathevokation“ bylo právem považováno za jedno z prvních počinů tzv. nové vlny německého death metalu. Od vzniku kapely v roce 2011 vydali 5 alb a přes 10 vinylových splitů. Jejich tvorba je protkaná atmosférou počátků evropského pojetí death metalu, která se zajímavým způsobem mísí s melodičtějšími a pochmurnějšími prvky.


SEARCH AND DESTROY (CZ)

SEARCH AND DESTROY si u nás odehrají svoji premiéru. Plzeňská melodic deathcore mašina působí na scéně již více než 10 let. Pánové z naší pivní metropole mají za sebou již 3 EP. Aktuální počin „Peklo je prázdné, všichni ďáblové jsou tady“ z roku 2021 představí i vám. Kdo že jsou ti ďáblové mezi námi? Proč je peklo prázdné? A na koho teď čeká…? To vám do hlav natluče SEARCH AND DESTROY.

 

Enjoy a další kapely již opět brzy!


FB událost | Festivalový předprodej