DESTINITY (FR)

Francouzští DESTINITY se v tvrdém metalu rochní od poloviny devadesátek. Od počátečního symfonického black/deathu se postupně propracovali k melodickému death metalu, se kterým prorazili i v zahraničí. Aby ne… DESTINITY dokáží do extrémního metalu propašovat hymnické refrény a kytarové linky, které se zadírají do paměti. Jsou tak přístupní široké škále metalových fanoušků a skvělou kapelou pro letní festivaly! Aktuálně mají na kontě povedenou novinku „In Continuum“, která potvrzuje, že DESTINITY i po čtvrt století na scéně netěží z minulosti, ale nekompromisně kráčí kupředu. A jestliže přece jen chcete zapátrat v kapelní historii, zkuste třeba album „The Inside“ z roku 2008! O kvalitách DESTINITY mimo jiné mluví i jejich účast na prestižních festivalech jako Hellfest Open Air, Summer Breeze Open Air či Turock Open Air.


MISERY INDEX (US)

„Index mizerie“  je makroekonomický ukazatel, který vyjadřuje součet míry inflace a míry nezaměstnanosti. Když jej v 70. letech minulého století představil americký ekonom Arthur Okun, netušil nic o tom, že o nějakých třicet let později zasáhne svým konstruktem také do světa death metalu. A stačilo k tomu jen to, aby z legendárních Dying Fetus odešli Jason Netherton a Kevin Talley s cílem tvořit si tak trochu po svém. Spolu s kytaristou a zpěvákem Mikem Harrisonem tak zakládají novou formaci a jelikož i tato parta se tematicky hodlá věnovat spíše socio-politickým tématům než death metalové řezničině, je název MISERY INDEX na světě. Původně studiový projekt se zanedlouho stal plnohodnotnou kapelou, která brázdí death / grindové vody téměř dvacet let a na kontě má šest studiových desek, živou nahrávku, EPčka, splitka, singly. A co se koncertů týče, to je v případě MISERY INDEX kapitola sama pro sebe. V řeči čísel je to víc než tisícovka vystoupení ve více než čtyřiceti zemích světa, a to, jak v těch řekněme tradičních, tak exotičtějších (pro příklad uveďme Turecko, Kolumbii, Thajsko, Indonésii, Malajsii nebo Island). Skupina se pochopitelně představila na největších a nejvýznamnějších světových festivalech (Wacken Open Air, Hellfest, Brutal Assault) a hrála po boku veličin jako Nile, Cannibal Corpse nebo Deicide. Zkrátka, MISERY INDEX zažili snad vše, na co si vzpomenete a jak se dle aktuálního vývoje zdá, rozhodně neřekli poslední slovo.


POSTCARDS FROM ARKHAM (CZ)

V desetileté historii POSTCARDS FROM ARKHAM je Czech Death Fest velkým milníkem. Právě na břehu Brodského rybníka před mnoha lety odehráli jeden z prvních koncertů s deskou OCEANIZE, která odstartovala bohatou diskografii, účast na několik tour i největších festivalech. Právě s touto deskou jedou speciální výroční tour, kdy zazní celá od začátku do konce, včetně průřezu skladeb z dalších alb! Oslavme deset let společně!


SHAMPOON KILLER (CZ)

SHAMPOON KILLER - death/grind drtička z Prahy, kterou v roce 2007 vytvořili členové pražských kapel Brutally Deceased, Poppy Seed Grinder, Psychotic Despair nebo Sarcom. To znamená jediné. Budete mít tu čest být se správnými lidmi na správném místě a můžete se těšit na extrémní crossover, kde najdete nad rámec death metalu i spoustu thrashových, grindových a hardcorových nápadů s groovy feelingem podpořený dvěma drtícími vokály. Přátelé, přivítejme „Šampóooooony“.


TRAHIR (CZ)

TRAHIR – Čtyřka pražských šamanů lechtá zvukovody muzikou zapáchající odérem 70’s hard rocku, který je zprudka osmažen čpavým stoner metalem a to vše sborově naloženo v mufloním pižmu. Připravte se na ryze psychedelickou seanci, která vás v doprovodu obézních riffů svede na pradávnou stezku čarodějů, druidů či lichů, a bezesporu ve vás vyvolá chuť hrábnout do podladěných strun a bezhlavě se ponořit do doomového oparu pálících se bylin.

 

Enjoy a další kapely již opět brzy!


FB událost | Festivalový předprodej