ATROCITY (DE)

Skupina ATROCITY, která byla založena v roce1985, bezesporu patří k nejúspěšnějších kapelám z Německa a jsou známí jakožto jedna z nejvíce experimentujících kapel posledních dekád. Právem jsou mnohými odborníky nazýváni průkopníky a zároveň vlajkovou lodí německého death metalu. Za svoji dlouhou historii odehráli mnoho koncertů ve více než 50 zemích po celém světě, ať to bylo ve vyhlášených klubech nebo velkých festivalech jako například Wacken Open Air, Summer Breeze, With Full Force, 70.000 Tons of Metal a mnoha dalších. V lednu 2023 kapela vydá album “Okkult III”, kterým završí svoji triloggii alb pod stejným názvem. Máte se na co těšit!


NAHUM (CZ)

Ostravská stálice NAHUM se na metalové scéně pohybuje bezmála 20 let. Na svém kontě mají tři alba a jedno demo. V současné době kapela pracuje na novém materiálu. Svou novou tvorbou naváže na velmi úspěšné poslední album "Within Destruction" z roku 2019. V hudbě NAHUM se odrážejí prvky death a thrash metalu s jemnou příměsí blackové atmosféry. NAHUM se nikdy nedrželi čistě vyhraněného stylu, spíše jde o živočišnou, energickou a masivní metalovou nálož. Označení NAHUM metal massacre je zde zcela na místě.


ROTTENNESS (MX)

ROTTENNESS je brutal death metalová kapela pocházející z mexické Méridy a středozápadu Spojených států. Kytarista Jaleel Castillo založil kapelu na konci 90. let a okamžitě se vydal na turné po Mexiku, Spojených státech, Evropě a Jižní Americe - odehrál stovky koncertů v desítkách zemí, včetně festivalových vystoupení na Obscene Extreme, Meh Suff, Bogota Deathfest, Chicago Domination Fest a Maryland Deathfest. V současné době ROTTENNESS podepsali smlouvu s polským vydavatelstvím SELFMADEGOD RECORDS a vydali nejnovější LP 'Violentopia' (2022), na kterém se vedle hostujících členů Cephalic Carnage, Pig Destroyer, Unidad Trauma a Abysmal Dawn objevuje zcela nová pětičlenná sestava, kterou mixovali Rob Caldwell (Cannibal Corpse, Municipal Waste, Devourment) a Davide Billia (Hour of Penance).


THE LAST BAD DAY (CZ)

THE LAST BAD DAY - za kopcem se nám objevila velmi nadějná kapela sotva dvacetiletých mladíčků, a proto je dobré dát jim také prostor ke zviditelnění. Kluci se už od svých šestnácti let věnují alternativnímu hardcoru, který by se dal škatulkovat třeba jako „Altcore“. Pestrost je našemu festivalu vlastní, proto velmi rádi přivítáme trochu odlehčení od tvrděmetalových vod a pevně věříme, že jejich podání muziky, kdy míchají starou školu hardrocku s moderními prvky hardcore, si najde publikum jak mladé, tak i starší. Chlapci, držíme vám palce.


VANGUARD (CZ)

VANGUARD – Kapela z moravské metropole s počátkem v roce 2015 různě osciluje kolem moderně pojatého death metalu s mnoha žánrovými přesahy. Na kontě má desítky klubových i festivalových vystoupení jak v ČR, tak i zahraničí včetně dvou turné v Polsku a na Slovensku. V rámci svého energického vystoupení představí novinky ze třetího řadového alba “III” jako klipovku "Purgatorial Abbatoir" nebo také singl “Surfacing Tension”.

 

Enjoy a další kapely již opět brzy!


FB událost | Festivalový předprodej